מטפלים

פרופ' יונתן הפרט (מדריך)

פרופ' יונתן הפרט הינו פרופ' מן המניין, ראש הקתדרה על שם סם והלן ביבר בפסיכולוגיה קלינית וראש החלקה וגם ראש המגמה הקלינית לשעבר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית. פרופ' הפרט מטפל וחוקר OCD והפרעות חרדה למעלה מ-20 שנה במאמץ לשפר את שיטות הטיפול הקיימות. פרופ' הפרט הינו פסיכולוג קליני מומחה ומדריך ומוסמך איט"ה להדרכה ב CBT. הוא מטפל שטיפל  והדריך מטפלים במאות מקרים של חרדה ו-OCD. פרופ' הפרט למד אצל כמה מאנשי ה CBT המובילים בעולם ונחשב אחד המומחים המובילים ב CBT בישראל. פרופ' הפרט פרסם יותר מ100 מאמרים ופרקים על OCD וחרדות ועל הטיפול בהן והינו בעל שם בנלאומי בתחום.

 

ד"ר אייל קלנטרוף (מדריך)

ראש המעבדה לנירופסיכולוגיה קלינית ופסיכולוג קליני מומחה. 

ד"ר קלנטרוף השלים את לימודי הדוקטורט שלו בפסיכולוגיה קלינית ונירופסיכולוגיה (בהצטיינות יתרה) באוניברסיטת בן-גוריון בנגב ובמקביל השלים את התמחותו בפסיכולוגיה קלינית במרכז לשירות פסיכולוגי בשער הנגב בעבודה עם מטופלים עם טראומה, פוסט-טראומה, הפרעות חרדה ו-OCD. 

בהמשך, ד"ר קלנטרוף השלים את לימודי הפסוסט דוקטורט במרכז הרפואי של אוניברסיטת קולמוביה בניו יורק, שם עבד כקלינאי חוקר במרכז OCD מהגדולים והחשובים בעולם. 

בשנים האחרונות ד"ר קלנטרוף מתמקד ב OCD ובהפרעות חרדה, הן בטיפול והן בהדרכה של סטודנטים ומטפלים. החל משנת 2016, ד"ר קלנטרוף הינו ראש המעבדה לנירופסיכולוגיה קלינית במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית. 

רן ליטמן

רן הינו פסיכולוג קליני מתמחה ודוקטורנט באוניברסיטה העברית. במהלך הכשרתו עבד עם מטופלים המתמודדים עם מגוון קשיים, לרבות OCD, הפרעות דיכאון, חרדה, הפרעות אישיות, פסיכוזה ופוסט-טראומה. בנוסף, רן חוקר הפרעות חרדה ו- OCD במטרה לתרום לפיתוח ושיפור שיטות הטיפול הקיימות. 

אלעד זלוטניק

אלעד הוא פסיכולוג קליני מומחה בטיפול ובאבחון, מטפל במגוון שיטות טיפול הכוללות טיפול התנהגותי-קוגנטיבי וטיפול דינמי. תחום המחקר של אלעד הוא OCD והאופן שבו אמונות העומדות בבסיס הOCD קשורים למצוקה ולסיכויי ההצלחה בטיפול. אלעד טיפל במשך שנתיים במרפאה בהדסה עין כרם, שלוש שנים בתחנה לבריאות הנפש בדרום ירושלים ושנה בבית חולים מענייני הישועה. 

שחף לשם

שחף היא דוקטורנטית במסלול לנירופסיכולוגיה שיקומית ופרקטיקנטית בטיפול פסיכולוגי קליני- שיקומי בבית החולים תל השומר, מחלקת שיקום יום. 

בעבר עבדה כרכזת דירות של נערות בסיכון (בוגרות השמה חוץ ביתית, בגילאים 18-25) שמתפקדות ברמה גבוהה אך סובלות מקשיים נפשיים בעקבות טראומות מהעבר. בעבודתה התמחתה שחף בהפרעות נפשיות שונות כגון דיכאון, חרדה, PTSD, OCD, הפרעת אישיות גבולית ועוד.  

הדר נפתלוביץ

הדר מסיימת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, וממשיכה ללימודי דוקטורט. היא חוקרת הפרעות חרדה, במיוחד הפרעה טורדנית כפייתית OCD, ודרכים לשיפור הטיפולים בהפרעות אלו. הדר עשתה את הפרקטיקום שלה במרפאה לטיפול בפוסט טראומה בילדים ומתבגרים, שם היא למדה טיפולים התנהגותיים קוגניטיבים ודינמיים לטיפול בפוסט טראומה והפרעות חרדה ומצב רוח. הדר גם מטפלת בטיפול אינטרנטי לדיכאון.

הדר עבדה במכון לטיפול בחרדה בניו יורק, שם היא איבחנה מטופלים, עזרה בתכנון ויישום של חשיפות במבוגרים וילדים הסובלים מהפרעות חרדה או הפרעה כפייתית טורדנית, וחקרה את ההשפעה של היבטים שונים (כמו דת או תרבות) על היעילות של הטיפול. 

כעת הדר מנהלת את המעבדה לנוירופסיכולוגיה קלינית, שם היא גם חוקרת איך רמת העוררות הפיזיולוגית משפיעה על היכולת שלנו להפסיק תגובה כפייתית. 

דן סאקס​

דן סאקס נמצא בשלבי סיום של תואר שני בפסיכולוגיה קלינית באוניברסיטה העברית, עם דגש על גישות טיפול קוגניטיביות-התנהגותיות. במסגרת התואר, דן מטפל תחת הדרכה במרפאת בריאות הנפש של קופת חולים מאוחדת במספר מטופלים עם מגוון הפרעות חרדה ודיכאון, כולל טיפול ב-OCD בגישה של חשיפה ומניעת תגובה.  מעבר לעבודה הקלינית, דן העמיק את היכרותו עם OCD במסגרת מחקרו במעבדה לנוירופסיכולוגיה קלינית, בניסיון להבין טוב יותר את המנגנונים הקוגניטיביים המעורבים בהתפתחות ההפרעה. לפני תחילת התואר השני, דן עבד כמדריך חשיפות במרכז הישראלי לטיפול בOCD תחת הדרכתו של ד"ר בן-ארוש, שם צבר ניסיון רב בהיכרות עם מגוון הופעותיה של ההפרעה הטורדנית כפייתית, ואופני הטיפול המיטביים בה.  

בן כץ

בן הוא פסיכולוג ודוקטורנט לפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית שחוקר איך רגישות לחוויות חיוביות ושליליות משפיעה על התהליכים של דכאון וחרדה. במהלך הכשרתו הטיפולית, בן טיפל בתחנה לבריאות הנפש לצפון ירושלים ובמעבדות לחרדה באוניברסיטה העברית. הוא עבד עם מגוון של מטופלים וגישות טיפוליות, כולל טיפול קוגניטיבי-התנהגותי לחרדה.

The Clinical Neuropsychology Laboratory

Department of Psychology

The Hebrew University of Jerusalem

Mount Scopus, Jerusalem 91905, ISRAEL

+972-2-588-1131

cnlab@mail.huji.ac.il